Niebezpieczne znalezisko pod Ostrołęką. Interweniował patrol saperski

Podczas prac polowych na terenie gminy Olszewo-Borki wykopano niebezpieczne znalezisko. Na miejscu interweniował patrol saperski.

W środę, 11 maja w godzinach porannych policjanci z Ostrołęki otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego znaleziska na terenie gminy Olszewo-Borki. Na miejsce zadysponowano patrol, który potwierdził, że przedmiot wykopany podczas prac polowych to niewybuch pocisku artyleryjskiego o kalibrze 120 mm.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych. O znaleziskach powiadomiono także saperów, którzy mają w najbliższym czasie wywieźć je na poligon.

– informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przypominamy, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

– pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł oraz, by służby mogły je było bez trudu odnaleźć.

– o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Źródło: Niebezpieczne znalezisko pod Ostrołęką. Interweniował patrol saperski (eostroleka.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *