Turystyka Płońsk

Położenie naszej gminy sprawia że mamy bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, połączoną z usługami gastronomicznymi. Do głównych podmiotów które posiadają ofertę dla turystów zaliczamy: Zajazd Hetman, Chata za Wsią, Zajazd na Rozdrożu, Malinowy Bzyk, Mazowiecki Gród, Hotel Orlik, Dworek Marzenie.

 Przedsiębiorstwa te bardzo chętnie współpracują z naszym samorządem przy organizacji uroczystości gminnych, m. in. dożynek, rekonstrukcji Szarży Arcelińskiej z 1920 roku. Gmina Płońsk ze względu na swoje doskonałe uwarunkowania przyrodnicze i kulturalne jest dobrym miejscem na uprawianie turystyki.

 Dzięki swojemu niepowtarzalnemu krajobrazowi mazowieckiej wsi, zabytkom i kulturze jest ciekawym celem wycieczek. Będąc w Gminie Płońsk warto zobaczyć Zespół Dworski  w Bogusławicach z XIX w., Kaplice Mariawitów w Lisewie, murowaną na początku XX w., Zespół Dworski w Skarżynie z XIX w., oraz wiele innych ciekawych zabytków, m. in. figurki przydrożne.

 Na terenie gminy nie ma uciążliwego przemysłu, co powoduje ze gmina należy do regionów czystych ekologicznie – „Zielone Płuca Polski. Na naszym terenie znajduje się Jeździecki Klub Sportowy „Poczernin”, który wspiera nasze stoisko informacyjno -promocyjne podczas Mazowieckich Dni Rolnictwa. Oferuje swoim klientom pensjonat i hotel, nowoczesne i komfortowe boksy dla koni. Stajnia jest pod opieką Państwowego Inspektoratu Weterynaryjnego. Jeździecki Klub Sportowy zaprasza na profesjonalne treningi sportowe zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci z trenerem klasy mistrzowskiej. Dysponuje doskonałymi warunkami do jazdy – krytą, pełnowymiarową halą, dwoma placami do jazdy (jeden z przeszkodami), trawiastym parkurem. Posiada zielone padoki i kryty trenażer dla koni. W ofercie dla gości czekają pokoje wyposażone w łazienki oraz w barek i salę kominkową.

Na terenie Gminy Płońsk funkcjonuje Gospodarstwo Agroturystyczne „ Stajnia Bogumił”. Właścicielami obiektu są Państwo Jolanta i Jerzy Borowscy. Korzystając z ich oferty można w wspaniałej atmosferze spędzić wolny czas poprzez naukę jazdy konnej, posiadają pokoje gościnne wraz z wyżywieniem.

Agroturystka na terenie Gminy Płońsk 

1. Malinowy bzyk – Dalanówek 

2. Dworek Marzenie – Strachowo

3. Gród Mazowiecki – Szymaki

4. Hotel Orlik – Ilinko

5. Chata za Wsią – Poczernin 

6. Sportowy Klub Jeździecki Poczernin FP – Poczernin 

7. Stajnia Bogumił – Poświętne 

6. Karminowy bzyk– Bońki 

Źródło: Turystyka – UG Płońsk (gminaplonsk.eu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *