23. Piknik Olimpijski za nami – było barwnie, kolorowo i sportowo

Ponad setka polskich medalistów olimpijskich oraz olimpijczyków, ponad 50 kolorowych stref pełnych sportowych emocji, gier, zabaw, konkursów i nagród dla wszystkich uczestników – taki był 23. Piknik Olimpijski, który po dwóch latach przerwy powrócił do kalendarza najważniejszych imprez rekreacyjno-sportowych Warszawy i Polski.

To było prawdziwe święto sportu i raj dla dzieci. Mimo nie najlepszych prognoz pogodowych i zmiennej aury, sobota na warszawskiej Kępie Potockiej była bardzo udana: olimpijczycy dopisali, kibice i fani sportu także, a wszystkie przygotowane nagrody zostały rozdane!

Cała piknikowa machina ruszyła już o świcie, kiedy to organizatorzy poszczególnych stoisk rozpoczęli ich przygotowania, ale oficjalnego otwarcia imprezy dokonał w południe Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego w towarzystwie wszystkich gwiazd polskiego sportu i gości z Ukrainy. Wcześniej, przed siedzibą PKOl, zebrali się medaliści i zaproszeni goście, których tradycyjnie już na pamiątkowej fotografii utrwalił fotograf Pikniku.

Na terenie zielonej Kępy Potockiej każdy mógł znaleźć swój ulubiony sport, albo spróbować sił w nieznanych sobie dyscyplinach. Wszystkie aktywności były nagradzane, bo podstawowym celem Pikniku organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski jest zachęcenie, szczególnie dzieci i młodzieży, do aktywnego trybu życia. A taką zachętą są także spotkania z mistrzami olimpijskimi, medalistami olimpijskimi i gwiazdami sportu.

PKOl, razem z współorganizatorami i partnerami imprezy, przygotował blisko 50 stanowisk związanych ze sportami olimpijskimi, ale nie tylko. Wśród olimpijskich sportów na pikniku można było spróbować swoich sił w: badmintonie, podnoszeniu ciężarów, wioślarstwie
(ergometry), pięcioboju nowoczesnym, deskorolce, hokeju na trawie, łucznictwie, judo, boksie, piłce nożnej, strzelectwie, szermierce, tenisie, tenisie stołowym, saneczkarstwie, zapasach, żeglarstwie, czy królowej sportu – lekkiej atletyce.

Dodatkowo rozegrano turnieje w ultimate freesbe, krykieta, teqballa i padla. Swoje stoiska zaprezentowali także: Polski Komitet Paraolimpijski, UNICEF, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centralny Ośrodek Sportu, Muzeum Sportu i Turystyki, żeglarstwo Opti oraz ECO Sport.
Jednym z najciekawszych punktów programu 23. Pikniku Olimpijskiego była tzw. strefa mega olimpijska, a w niej: strefa Letnich i Zimowych Igrzysk Olimpijskich, olimpijska strefa 3D i VR. W sąsiedztwie strefa Edukacji Olimpijskiej PKOl wprowadzała uczestników imprezy w świat olimpijskich wartości. Było tam też olimpijskie Koło Fortuny, które od lat cieszy się niezmiennie ogromną popularnością. Najmłodsi, ale również ci starsi, wykonywali torby z olimpijskim nadrukiem oraz medale z przesłaniem. Najmłodsi brali udział w konkursie na projekt maskotki olimpijskiej, a najlepsze zostały nagrodzone na scenie głównej! A scena tętniła życiem przez cały czas – pokazy, koncerty i na stałe już zaprzyjaźniony z Piknikiem Zumbodrom, który rozgrzewał uczestników imprezy i nadawał piknikowo-olimpijskiego rytmu do dalszej zabawy.

Nie mogło zabraknąć także stoisk sponsorów i partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na których można było spotkać polskie gwiazdy olimpijskie. W strefie Sponsora Strategicznego PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej PKN Orlen, gościem specjalnym była 3-krotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem – Anita Włodarczyk. Niektórym szczęśliwcom pani Anita nawet przyrządziła osobiście kawę w piknikowej Stop Cafe!

Sponsor Generalny PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej – Totalizator Sportowy z marką LOTTO także nie zawiódł. W jego imieniu Fundacja LOTTO zaprezentowała wiele ciekawych propozycji dla odwiedzających, w tym hit pikników – wyścigi na ergometrach wioślarskich. Na terenie Kępy Potockiej można było znaleźć także stoiska LUX MED, 4F, KINDER Joy of moving, PPL, VISA i ALLIANZ.

Piknik Olimpijski to jedyna okazja do spotkania się z ponad setką polskich medalistów olimpijskich – tych minionych, ale i ostatnich igrzysk. W tym roku na zaproszenie PKOl odpowiedziało także wielu sportowców z ostatnich dwóch edycji igrzysk: Tokio 2020 i Pekin 2022. I to była prawdziwa gratka dla łowców autografów, bo tylko tu jest szansa, aby sportowi idole spotkali się ze swoimi fanami oko w oko. To także jedyna możliwość, żeby zmierzyć się z medalistą olimpijskim „jeden na jeden” w wybranym sporcie. Na Pikniku zawodnicy poza autografami i zdjęciami równie chętnie prezentują swoje dyscypliny i udzielają cennych wskazówek technicznych jak je uprawiać. Oni także są uwielbiają świetną zabawę i dlatego chętnie uczestniczą w wielu grach i konkursach. A to jest bezcenne doświadczenie dla każdego miłośnika sportu – stanąć w szranki ze swoim idolem. Takiej możliwości nie ma nigdzie indziej w Polsce dlatego też, już teraz zapraszamy
wszystkich uczestników za rok.

Imprezę Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspierało Ministerstwo Sportu, Miasto st. Warszawa i dzielnica Żoliborz, a także VISA i Allianz oraz Sponsorzy i Partnerzy PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

Dziękujemy także naszym olimpijczykom, uczestnikom, wystawcom i wielkiemu gronu znakomitych wolontariuszy, bez których ta impreza nie byłby taka sama, ale także każdemu kto przyczynił się do tego, że dzieci tego dnia miały masę frajdy z uprawiania sportu.

Źródło: PKOl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *