67. urodziny Pałacu Kultury: tort na placu Defilad i wata cukrowa na tarasie widokowym

21 lipca Pałac Kultury i Nauki obchodził 67. urodziny. Z tej okazji przygotowane zostało wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych – zlokalizowanych począwszy od placu Defilad, przez hol główny pałacu aż po 30. jego piętro.

Przed PKiN na najmłodszych zorganizowano: interaktywne stoisko Narodowego Muzeum Techniki, strefa zabaw MPWiK z beczkowozem i kurtyną wodną oraz stoisko edukacyjne straży miejskiej. Natomiast w holu głównym PKiN przez cały dzień dla dzieci były również organizowane animacje i pokazy pająków. Z kolei na 30. piętrze czekały wata cukrowa i lizaki.

Dla „nieco starszych” przed PKiN przygotowano strefę chillout z kawą i lemoniadą, stoiska Collegium Civitas oraz Wszechnicy Polskiej.

O godzinie 14 na placu Defilad stanął tort urodzinowy, a o godzinie 16 przed pałacem pojawili się artyści Młodego Baletu Polskiego, którzy poprowadzili otwartą dla wszystkich lekcję baletu.

O 17 rozpoczął się urodzinowy spacer miejski z przewodnikiem wokół PKiN, a o 20 w Kinotece można było zobaczyć film Stanisława Barei „Miś”.

A tutaj przeczytacie o osiedlu, na którym mieszkali budowniczowie PKiN-u.

Fot. Jadwiga Żukowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *