78. rocznica Powstania Warszawskiego. Ludzie utworzyli symbol Polski Walczącej na Placu Zamkowym

Na Placu Zamkowym w Warszawie 1 sierpnia po raz ósmy odbyła się akcja społeczna Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego, w trakcie której wolontariusze, przechodnie i turyści utworzyli symbol Polski Walczącej. Akcja organizowana jest od 2014 roku.

Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego to społeczna inicjatywa, której celem jest oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim. Od ośmiu lat w godzinę »W« na Placu Zamkowym zgromadzony tłum ustawia się w kształt powstańczej kotwicy.

Jak podkreśla Narodowe Centrum Kultury, dzięki temu „każdego roku na Placu Zamkowym obcokrajowcy mogą dowiedzieć się, dlaczego Warszawa 1 sierpnia o godz. 17 staje i oddaje cześć swoim bohaterom”. „Żywym znakiem oddajemy cześć Powstańcom Warszawskim z nadzieją, że świat zrozumie, jak bardzo Polacy kochają wolność i że są w stanie dla niej oddać nawet życie” – podkreśliło NCK.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Koliber Oddział Warszawa, Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta i Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom we współpracy z NCK. Przedsięwzięcie dofinansowano z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć dostępna na stronie Warszawskiej Izby Gospodarczej >>

Fot. Jadwiga Żukowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *