Dni Wilanowa 2022 – 10-11 września

Dni Wilanowa 2022 to jedna z najważniejszych corocznych imprez w Wilanowie. To dwa dni pełne atrakcji i koncertów. W tym roku podczas Dni Wilanowa odbędą się również dwa ważne sportowe wydarzenia towarzyszące – Bieg po nowe życie oraz FOOTVOLLEY WORLD TOUR.

Dni Wilanowa rozpoczynamy w sobotę 10 września! Tego dnia od godziny 12:00 będą czekały na Was smakowite food trucki – ZLOT FOOD TRUCKÓW!

Dni Wilanowa 2022 będą pełne sportowych emocji. W sobotę 10 września w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, o godzinie 12:00 rusza „Bieg po Nowe Życie”. Celem biegu jest promowanie działań prozdrowotnych, edukacja w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu. Inicjatorem biegu jest Przemysław Saleta, który 15 lat temu był dawcą nerki dla swojej córki. Nie byłoby Biegu po Nowe Życie, gdyby nie udział w wydarzeniu osób po przeszczepieniu, to oni pokazują innym, że po operacji przeszczepu można wrócić do normalnego życia.

„Bieg po Nowe Życie” to sztafetowy marsz nordic walking.  Trasa marszu jest czysto symboliczna – to kilometr dla każdego uczestnika sztafety.

„Bieg po Nowe Życie” to wydarzenie, w którym od 2011 wzięło udział 3630 osób, które przeszły wspólnie 3200 kilometrów. W Biegu wzięło udział 400 gwiazd ze świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki i mediów oraz ponad 200 osób po przeszczepieniu. Na starcie Biegu po Nowe Życie od 2011 roku stanęły 1092 sztafety. Zapraszamy wszystkich do wspólnego marszu wspierającego ważną inicjatywę!

Program „Bieg po Nowe Życie”:

 • 12:00 – rozpoczęcie 21. Biegu po Nowe Życie – przywitanie uczestników
 • 12.10 – rozgrzewka
 • 12.15 – prezentacja uczestników – prezentacja wszystkich sztafet
 • 12.45 – START – pierwsza sztafeta na trasie, co minutę na trasę rusza kolejna
 • 14.45 – wręczenie pucharów dla zwycięzców
 • 15.00 – zakończenie

Z kolei na Plaży Wilanów o godzinie 10:00 rusza turniej Footvolley World Tour – Wilanów 2022. To prestiżowa i ważna dla Dzielnicy Wilanów impreza sportowa. Do rywalizacji w turnieju przystąpi 12 par, w tym Mistrzowie Świata Brazylijczycy Luciano Almeida i Lalazinho. Polskę reprezentować będą dwie pary; Adrian i Mateusz Szopińscy oraz Bartłomiej Frańczuk i Bartosz Januszewski. Poza Mistrzami Świata, na wilanowskiej plaży zaprezentują się także reprezentacje Holandii, Niemiec, Kanady, Ukrainy czy Francji.

Finał turnieju zaplanowano na godzinę 17.00 w niedziele. Czekają na Was gorące sportowe emocje!

To jednak nie koniec atrakcji – w sobotni wieczór zapraszamy Was na muzyczną ucztę!

Zaczynamy w sobotę 10 września o godz. 18:30 na Plaży Wilanów. Na scenie zobaczycie dwa niezwykłe koncerty. Tego dnia zagrają dla Was – ANIA DĄBROWSKA i KUBA BADACH z koncertem „Tribute to Zaucha”.

Niedziela 11 września to drugi dzień obchodów Dni Wilanowa i przez cały dzień nie zabraknie atrakcji. O godzinie 17:00 odbędzie się finał FOOTVOLLEY WORLD TOUR – Wilanów 2022! Jeżeli jesteście fanami sportowej rywalizacji to nie możecie tego przegapić!

Smakosze mają jeszcze jeden dzień na spróbowanie wszystkiego tego, czego nie dali rady posmakować w sobotę. Niedziela to drugi dzień zlotu foodtrucków, a jednocześnie idealnie miejsce na niedzielny obiad z rodziną. Przy okazji będziecie mogli zająć wygodne miejsca na koncerty, które tego dnia startują o 18:30.

Na Plaży Wilanów wystąpią dla Was najgorętsze nazwiska wakacyjnych scen w Polsce! Koncertowy wieczór rozpocznie najmłodszy wykonawca 8-letni AN4TOL, następnie KUBAŃCZYK i jego najnowsze hity w rytmie rapu. Zaraz po nim dowodzenie przejmie TRIBBS, a na koniec porwie Was SMOLASTY!

ARTYŚCI:

 • ANIA DĄBROWSKA – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała płytą „Samotność po zmierzchu”, którą zdobyła serca Polaków i uznanie krytyków. Od tego czasu wydała już 7 albumów muzycznych, z czego pięć trafiło na pierwsze miejsce sprzedaży w Polsce i uzyskało status płyt platynowych. jest jedną z najczęściej nagradzanych Fryderykami polskich artystek. Na koncie ma już dziewięć statuetek. Jak mało kto potrafi łączyć współczesny pop ze stylem retro-akustycznym nawiązującym do muzyki lat 60. i 70. Teksty, które pisze zapadają w pamięć, a także wpadają w ucho. Uwielbiana przez Polaków za swoją muzykę, charakter i uśmiech.
 • KUBA BADACH z koncertem „Tribute to Zaucha” – wokalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Jest założycielem i liderem zespołu Poluzjanci (dawniej Polucjanci) oraz członkiem grupy The Globetrotters. Oprócz licznych koncertów ze swoimi zespołami, współpracował też z wieloma znanymi osobami. Jeszcze na studiach nagrał dwie płyty z Robertem Jansonem: „Trzeci wymiar” i „Nowy świat”. Następnie jako kompozytor, aranżer i producent uczestniczył w tworzeniu albumu „Mówię tak, myślę nie” Ewy Bem, który w 2001 r. otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii „Płyta roku – pop”. Koncertował również z Kayah, z którą nagrał utwór „Najpiękniejsi” obecny na kompilacji artystki. Pojawiał się także na scenie z takimi wykonawcami jak Dorota Miśkiewicz, Piotr Żaczek czy Ania Dereszowska i brał udział w kilku projektach, m.in. w akcji „Święta, święta” w latach 2002, 2003 i 2006. Na okoliczność tego wydarzenia skomponował piosenkę „Tak jak śnieg” i zaśpiewał w kwartecie z Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i Andrzejem Lampertem cover George’a Michaela w polskiej wersji językowej pt. „Kolęda dwóch serc” oraz solo wykonał cover piosenki „Save the best for last”. Najważniejszy idol Kuby to Andrzej Zaucha. Wokalista wraz z Poluzjantami złożył mu hołd podczas koncertu zespołu, który miał miejsce w czerwcu 2002 r. w Nowym Jorku, a siedem lat później wydał poświęcony mu album pt. „Obecny – Tribute To Andrzej Zaucha”, na którym pojawiły się jego własne interpretacje piosenek artysty.
 • AN4TOL – 8 latek, który już podbił polski internet. Urodzony w 2014 roku An4tol zadebiutował w utworze „Hej Polska Gola”. Wystąpił z tą piosenką na stadionie PGE Narodowy przed 20 000 widzów. TikTok z wykonaniem a capella tej piosenki ma niemal 500 000 wyświetleń. Największy polski dystrybutor muzyki – E-Muzyka, podpisał kontrakt płytowy z AN4TOLEM, a owocem tej współpracy są dostępne w YouTube i streamingu solowe single AN4TOLA. 23 czerwca ukazała się najnowsza piosenka i videoclip 8-letniego AN4TOLA do utworu „Chervona Kalyna”. Tym samym AN4TOL dołącza do wykonawców ze świata, których zainspirował Andriy Khlyvnyuk i którzy wybrali sobie ten ukraiński utwór do wyrażenia wsparcia dla pokoju na świecie. Autorska aranżacja muzyczna i wykonanie AN4TOLA, składają się na unikalny utwór.
 • KUBAŃCZYK – to polski raper, influencer i amatorski zawodnik MMA. Kubańczyk, a właściwie Jakub Flas urodził się 14 marca 1995 roku w Szczecinie i zaczął karierę od założenia konta w serwisie Youtube gdzie umieszczał swoje pierwsze filmiki. Początkowo Flas skupił się na pokazaniu na filmikach tego, jak gra na gitarze. Swoją wielką pasję do rapu odkrył za sprawą producenta muzycznego Pawbeatsa. Pierwszą EP-ką wydaną przez Kubańczyka była płyta „Dzień po dniu”. Dostała ona miano Białego Kruka, oznaczającego coś niezwykle rzadkiego i unikatowego. Nic w tym dziwnego, gdyż płyta została wydana jedynie w nakładzie 200 sztuk, a obecnie jej ceny na rynku wtórnym dochodzą nawet do 1500 zł. Na chwilę związał się z ekipą popularnego influencera Kruszwila. Sport to także ważna część życia Kubańczyka – od 2019 związany z federacją Fame MMA, stoczył dwie ważne walki które wygrał. Kubańczyk ma na swoim koncie 4 wydane albumy muzyczne.
 • TRIBBS – to polski producent, który postanowił wziąć na warsztat klasyki polskiej muzyki i zaprezentować je w nowej, odświeżonej odsłonie. Jego wersja przeboju Krzysztofa Krawczyka – Ostatni raz zatańczysz ze mną – ma w tej chwili na YouTube 23 miliony wyświetleń. Tribbs nagrał nowoczesną odsłonę hitu wspólnie z Kubańczykiem. Inne kultowe kawałki, które przerobił Tribbs to Bal wszystkich świętych Budki Suflera i Dzieci Wybiegły Elektrycznych Gitar. Jakiś czas temu Tribbs, wspólnie z VAMERO i Philipem Strandem, wypuścił numer Ghost, który również osiągnął olbrzymi sukces.
 • SMOLASTY – polski wokalista i producent muzyczny. Pod koniec 2014 zadebiutował w utworze „21 Pesos” na albumie Pabla Novacciego, Galactico,  był współproducentem i współtwórcą muzyki na minialbum Kaza Bałagane pt. Lot022 z 2015. a w 2016 gościnnie pojawił się gościnnie na singlu „Znowu nie ma jej” nagranym z duetem producenckim MXF. W kwietniu 2016 ukazał się jego debiutancki mixtape, zatytułowany Mr Hennessy. Wydał 5 albumów muzycznych i wypuścił 32 single, z których większość osiągnęła status złota, platyny, oraz 4 krotnej platyny. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Ewa Farna, Kaz Bałagane, Otsochodzi, Białas, MIYO, Robert Gawliński, Malik Montana, ReTo, Chada, PlanBe, Young Multi, Mr. Polska, Oliwka Brazil czy Frosti Regge.

Już 10 i 11 września podczas Dni Wilanowa rusza kolejna akcja charytatywna na rzecz 5,5 letniego Dominika, który urodził się z krótsza nóżką. Pomóc Dominikowi można poprzez zakup słodkości oraz innych gadżetów ze stoiska „ Słoiki z Wilanowa”. Środki będą rówiez zbierana przez wolontariuszy do puszek.

Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów, Biblioteka Wilanów oraz Centrum Sportu Wilanów serdecznie zapraszają!

Szczegółowy harmonogram już niedługo dostępny będzie na stronie internetowej dzielnicy: www.wilanow.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *