Powiat Przasnyski zadbał o bezpieczeństwo w Gminie Jednorożec

Po instalacji elementów małej architektury w Krzynowłodze Małej, Skierkowiznie i Ulatowie-Adamach, zrealizowano kolejny gminny projekt z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego, polegający na ustawieniu lampy solarnej w​ obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3223W w miejscowości Kobylaki-Korysze w gminie Jednorożec.

Lampa solarna to projekt, na który zagłosowało 93 mieszkańców. Urządzenie zostało umieszczone w​ pasie drogi powiatowej i poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego. Podobna lampa, również wybrana w ramach Budżetu Obywatelskiego, stanie jeszcze w tym roku w Dobrzankowie w Gminie Przasnysz.
Koszt montażu lampy wyniósł 10.000,00 zł i został sfinansowany ze środków własnych Powiatu Przasnyskiego.

W ramach gminnej części Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. zostaną jeszcze zrealizowane następujące zadania:
– Sacharynek – czyli wirtualna promocja pogranicza. Projekt polega na wykreowaniu postaci Sacharynka – sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko-krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.
– Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Dobrzankowo w gminie Przasnysz.
– Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów na terenie miasta Przasnysz.

Źródło: Powiat Przasnyski zadbał o bezpieczeństwo w Gminie Jednorożec – Powiat Przasnyski – Portal gov.pl (samorzad.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *