Premier w szpitalu

W niedzielę 15 maja 2022 r. w ostrowskim szpitalu przebywał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Podczas krótkiej wizyty szef rządu zwiedził Oddział Izolacyjny oraz Neonatologiczny. Spotkał się także z dziennikarzami.

zdjecie

Krótki briefing z dziennikarzami odbył się w budynku poradni specjalistycznych.

Nawiązując do słów Janusza Korczaka ,,Kiedy sieje się dziecko, śmieje się cały świat’’ Premier podkreśli, że na oddziale neonatologicznym ratuje się dzieci, które trafiają w bardzo trudnych stanach. Zaznaczył, że jest to możliwe dzięki wiedzy i profesjonalizmowi kadry oraz nowoczesnemu sprzętowi. Stwierdził, że jest to jeden z najnowocześniejszych oddziałów neonatologicznych, jakie dotąd przyszło mu zwiedzać.

-,,To wzruszające i nieprawdopodobne jeśli chodzi o sposób zajmowania się najmłodszymi. To było cos nieprawdopodobnego. Przeżycie, którego długo nie zapomnę’’ – powiedział Matusz Morawiecki.

Premier odniósł się także do polityki zdrowotnej rządu. Powiedział m.in., że rząd przeznaczył 2 mld na szpitale pediatryczne, aby mogły leczyć według najlepszych światowych standardów. Zwrócił także uwagę na fakt zwiększenia liczby studentów na kierunkach lekarskich, co ma załatać lukę kadrową w służbie zdrowia. Jego zdaniem w ciągu ostatnich lat przybyło 20 tys. lekarzy i zwiększyła się także liczba studentów na kierunkach medycznych.

Źródło: Premier w szpitalu – Powiat Ostrowski (powiat-ostrowski.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *