Światowe granie po raz kolejny na Wilanowie

Sezon siatkówki plażowej w Polsce dobiega końca. Ostatnie jego akordy rozegrane zostaną na początku września w stolicy kraju. Po ubiegłorocznym sukcesie zmagań w World Tour, w tym roku na Wilanów ponownie zawitają międzynarodowe rozgrywki. W dniach 1-4 września na Plaży Wilanów rozegrany zostanie turniej VW Beach Pro Tour Futures Warszawa presented by Lexus Wilanów.

To będzie czwarty i ostatni turniej z cyklu Futures w Polsce. W warszawskich zmaganiach wezmą udział pary z ponad 20 krajów. Wśród nich oczywiście szerokie grono reprezentantów Polski. Rywalizacja rozpocznie się od turnieju eliminacyjnego w czwartek. Od piątku najwyżej rozstawione pary wraz z duetami, które uzyskały awans w kwalifikacjach, walczyć będą w turnieju głównym, który potrwa do niedzieli.

W tych zmaganiach turnieju głównego zapewniony już udział mają cztery polskie teamy: Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, Michał Korycki i Michał Kądzioła, Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa oraz Maciej Kałuża i Filip Brandt. W kwalifikacjach wystartują natomiast: Piotr Groszek i Martin Chiniewicz, a także Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak.

Każdy turniejowy dzień od czwartku do soboty będzie rozpoczynał się o godzinie 8:30, a zmagania na Plaży Wilanów trwać będą do samego wieczora. Niedziela będzie już krótsza, ale to ze względu na to, że w ten dzień rozegrane zostaną już tylko najważniejsze starcia. Od 8:30 rozegrane zostaną półfinały, natomiast na godzinę 12:00 zaplanowano mecz o brąz, a na 13:00 finał. Dwa ostatnie mecze turnieju będą transmitowane w TVP Sport.

Najmocniej oczy polskich kibiców będą zwrócone na dwie pary – Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego oraz Michała Kądziołę i Michała Koryckiego. Ci pierwsi niedawno sięgnęli po brązowe medale turnieju z cyklu Beach Pro Tour w Mysłowicach, natomiast blokujący tego drugiego duetu – Michał Kądzioła wygrał wspólnie z Marcinem Ociepskim Pro Tour na warszawskiej Moncie. Z Koryckim stworzą zupełnie nowy i bardzo nieprzewidywalny duet.

Warto przypomnieć, że Zdybek i Lewandowski to aktualni mistrzowie Polski, którzy tydzień przed zmaganiami na Wilanowie będa bronić tytułu w finałach mistrzostw Polski we Wrześni. – Pomimo świetnego początku zeszłego sezonu, to mistrzostwo Polski było zaskoczeniem nawet dla nas. Długo nie mogliśmy się pozbierać po takim sukcesie, ale teraz to tylko pomaga, działa na naszą korzyść. Jesteśmy o wiele pewniejsi siebie i mamy też okazję być w kadrze Polski. Bierzemy udział w turniejach wyższej rangi, międzynarodowych, więc jest to jeszcze lepsze doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – podkreślił Zdybek.

Podobnie, jak w tamtym roku turniej Pucharu Świata jest jednym z wydarzeń, jakie organizowane są na Plaży w Wilanowie w ramach Festiwalu Sportów Plażowych. W jego ramach rozgrywany są m.in. turniej beach soccera.

Konferencja przed VW Beach Pro Tour Futures Warszawa 2022 presented by Lexus Warszawa Radość odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2022 roku – wtorek, o godz. 12:00 w sali konferencyjnej (na parterze) w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (ul. Franciszka Klimczaka 2).

W konferencji wezmą również udział: przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Miasta Stołecznego Warszawa, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, sponsora tytularnego – Lexus Warszawa Radość, a także zawodnicy oraz przedstawiciele prezydium organizacyjnego.

Szczegółowy harmonogram już niedługo dostępny będzie na stronie internetowej dzielnicy: www.wilanow.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *