Targi ITB Berlin 2023 znowu na żywo. Zmiana terminu i duża platforma dla Gruzji

Messe Berlin planuje szereg zmian na ITB Berlin 2023 – pierwszej edycji od początku pandemii, która ma odbyć się na żywo.

Przede wszystkim zamiast trwać od środy do niedzieli, ITB Berlin 2023 odbędą się od wtorku 7 marca do czwartku 9 marca.

Podobnie jak w poprzednich latach, znana na całym świecie ITB Berlin Convention, odbędzie się równolegle z targami na Berlińskich Terenach Wystawowych, a wybrane sesje będą transmitowane na żywo na itb.com. Wybrane usługi będą też prezentowane online.

„Pozycjonując ITB Berlin wyłącznie jako produkt B2B, chcemy, aby format był odporny na kryzysy i jeszcze bardziej wzmocnił markę jako globalnego katalizatora branży turystycznej” – powiedział David Ruetz, szef ITB Berlin. „Jednocześnie dbamy o to, aby nasz wizerunek się wzmocnił. W przeszłości wielokrotnie obserwowaliśmy, że większość naszych wystawców kładzie wyraźny nacisk na zwracanie się do odbiorców B2B. W przyszłości weźmiemy ten trend pod uwagę.” – dodał.

ITB Berlin 2023 po raz kolejny planuje uhonorować najlepszych wystawców Nagrodą Wystawcy ITB.

Nowości dla B2C

Messe Berlin ma również ofertę dla publiczności i firm zainteresowanych biznesem B2C.

Berlin Travel Festival, dotychczas partnerskie wydarzenie konsumenckie ITB, będzie w przyszłości zawierać element B2C targów żeglarskich i rekreacyjnych Boat & Fun Berlin, które odbędą się w dniach 24-27 listopada 2022 r. na berlińskich terenach wystawowych. Berlin Travel Festival odbywał się wcześniej w Arena Berlin, równolegle z otwartym weekendem ITB Berlin dla publiczności.

Jednocześnie publiczność będzie mogła, w nowym wyznaczonym terminie, zapoznać się z całą gamą usług rekreacyjnych, a także zob aczyć łodzie, przyczepy kempingowe i produkty wędkarskie.

Duża platforma dla Gruzji

Gruzja, oficjalny kraj partnerski, odegra ważną rolę na targach ITB Berlin 2023. W poniedziałek, 6 marca, w przeddzień ITB Berlin 2023, rozpocznie targi uroczystą galą otwarcia w CityCube Berlin, która będzie transmitowana na żywo.

Kraj będzie również silnie reprezentowany na terenach wystawienniczych, m.in. w hub27 oraz w hali 4.1.

Wkrótce rejestracja

Od połowy czerwca wystawcy będą mogli zarejestrować się na targi ITB Berlin 2023. Rejestrując się do 31 sierpnia 2022 r., mogą skorzystać z oferty wynajmu stoiska Early Bird w cenie od 205 euro za m². Oferta obowiązuje od momentu oficjalnego ogłoszenia rejestracji stoisk (przewidywana data to połowa czerwca). Termin rejestracji upływa 30 września 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *